Memory limit policy (2.0.2) - en to fil translation catalogue (17 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Language
fil: Wika

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Path
fil: Landas

en: Roles
fil: Mga papel

en: Performance
fil: Pagsasakatuparan

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos
