Memory limit policy (2.0.2) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Path
hu: Útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Domain
hu: Domén

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Role
hu: Szerepkör

en: Plugin
hu: Beépülő

en: method
hu: mód

en: Values
hu: Értékek

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Domains
hu: Domének

en: Route
hu: Útvonal

en: Memory
hu: Memória

en: Constraint
hu: Megkötés

en: Constraints
hu: Megszorítások

en: HTTP method
hu: HTTP módszer

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Query parameter
hu: Lekérdezési paraméter

en: Negate the condition
hu: A feltétel negálása
