Memory limit policy (2.0.2) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Path
ja: パス

en: Paths
ja: パス

en: Roles
ja: 役割

en: Performance
ja: パフォーマンス

en: Domain
ja: ドメイン

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Role
ja: 役割

en: Plugin
ja: プラグイン

en: method
ja: メソッド

en: Values
ja: 値

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Add policy
ja: ポリシーを追加

en: Domains
ja: ドメイン

en: Route
ja: ルート

en: Methods
ja: メソッド

en: Constraints
ja: 制約

en: HTTP method
ja: HTTP メソッド

en: Policies
ja: ポリシー

en: You have unsaved changes.
ja: 変更はまだ保存されていません。

en: Query parameter
ja: クエリパラメーター

en: Negate the condition
ja: 条件を反転する
