Memory limit policy (2.0.3) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Path
id: Jalur

en: Roles
id: Peran

en: Performance
id: Performa

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: Values
id: Nilai

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Domains
id: Domain

en: Route
id: Rute

en: HTTP method
id: Metode HTTP

en: Query parameter
id: Parameter kueri

en: Negate the condition
id: Negasikan kondisi
