Memory limit policy (2.0.3) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: Path
ro: Cale

en: Roles
ro: Roluri

en: Performance
ro: Performanță

en: Domain
ro: Domeniu

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Values
ro: Valori

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Route
ro: Rută

en: HTTP method
ro: metodă HTTP

en: Query parameter
ro: Parametrul interogării

en: Negate the condition
ro: Negați condiția
