Memory limit policy (2.0.3) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Path
da: Sti

en: Paths
da: Stier

en: Roles
da: Roller

en: Performance
da: Ydelse

en: Domain
da: Domæne

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Role
da: Rolle

en: method
da: metode

en: Values
da: Værdier

en: Machine name
da: Internt navn

en: Domains
da: Domæner

en: Route
da: Rute

en: Memory
da: Hukommelse

en: Constraint
da: Begrænsning

en: Constraints
da: Begrænsninger

en: HTTP method
da: HTTP metode

en: Query parameter
da: Forespørgselsparameter

en: Negate the condition
da: Modvirk betingelsen

en: Delete policy
da: Slet politik

en: Constraint settings
da: Indstillinger for begrænsninger

en: Are you sure you want to delete the @label constraint?
da: Er du sikker på, at du ønsker slette begrænsningen @label?

en: Configure Constraint Settings
da: Konfigurér indstillinger for begrænsninger

en: Policy Name
da: Politikkens navn

en: Enter label for this context.
da: Indtast etiket for denne kontekst.

en: Add Constraint
da: Tilføj begrænsning
