Memory limit policy (2.0.1) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Language
de: Sprache

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Path
de: Pfad

en: Paths
de: Pfade

en: Roles
de: Rollen

en: Performance
de: Leistung

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Role
de: Rolle

en: method
de: Methode

en: Machine name
de: Systemname

en: Add policy
de: Richtlinie hinzufügen

en: Memory
de: Arbeitsspeicher

en: Methods
de: Methoden

en: Constraint
de: Einschränkung

en: Constraints
de: Einschränkungen

en: HTTP method
de: HTTP Methode

en: Routes
de: Routen

en: Policies
de: Richtlinen

en: You have unsaved changes.
de: Es sind nicht gespeicherte Änderungen vorhanden.

en: Query parameter
de: Abfrageparameter

en: Negate the condition
de: Bedingung umkehren

en: Negated
de: Verneint

en: Delete policy
de: Richtlinie löschen

en: Constraint settings
de: Einschränkungseinstellungen

en: Add constraint
de: Einschränkung hinzufügen

en: Are you sure you want to delete the @label constraint?
de: Möchten Sie die Beschränkung @label wirklich löschen?
