Memory limit policy (2.0.3) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Language
es: Idioma

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Edit
es: Editar

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Summary
es: Resumen

en: Path
es: Ruta

en: Paths
es: Rutas

en: Performance
es: Rendimiento

en: Domain
es: Dominio

en: Configuration
es: Configuración

en: Role
es: Rol

en: Plugin
es: Extensión

en: method
es: método

en: Values
es: Valores

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Add policy
es: Agregar política

en: Domains
es: Dominios

en: Route
es: Ruta

en: Memory
es: Memoria

en: Methods
es: Métodos

en: Constraint
es: Restringir

en: HTTP method
es: Método HTTP

en: Query parameter
es: Parámetro de consulta

en: Negate the condition
es: Negar la condición

en: Drush commands
es: Comandos drush
