Memory limit policy (8.x-1.0) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Save
cy: Cadw

en: Path
cy: Llwybr

en: Paths
cy: Llwybrau

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Performance
cy: Perfformiad

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Role
cy: Swyddogaeth
