Memory limit policy (8.x-1.2) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Performance
am: አፈፃፀም
