Memory limit policy (8.x-1.3) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Language
ast: Llingua

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Summary
ast: Resume

en: Path
ast: Camín

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Role
ast: Rol
