Memory limit policy (8.x-1.3) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Language
ca: Llengua

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Weight
ca: Pes

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Summary
ca: Resum

en: Path
ca: Camí

en: Paths
ca: Camins

en: Roles
ca: Rols

en: Performance
ca: Rendiment

en: Configuration
ca: Configuració

en: Role
ca: Rol

en: method
ca: mètode

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Route
ca: Ruta

en: Negate the condition
ca: Nega la condició
