Memory limit policy (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
