Memory limit policy (8.x-1.3) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Language
ku: زمان

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Summary
ku: کورتە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Role
ku: ڕۆل
