Memory limit policy (8.x-1.3) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Path
nl: Pad

en: Paths
nl: Paden

en: Roles
nl: Rollen

en: Performance
nl: Prestaties

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: method
nl: methode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Memory
nl: Geheugen

en: Methods
nl: Methodes

en: Constraint
nl: Beperking

en: Constraints
nl: Beperkingen

en: Policies
nl: Beleid

en: Negate the condition
nl: De conditie omkeren

en: Add Policy
nl: Beleid toevoegen

en: Delete policy
nl: Beleid verwijderen

en: Constraint settings
nl: Beperkingsinstellingen

en: Are you sure you want to delete the @label constraint?
nl: Weet u zeker dat u de beperking @label wilt verwijderen?

en: Configure Constraint Settings
nl: Beperkingsinstellingen configureren

en: Configure Required Context
nl: Verplichte context instellen

en: Policy Name
nl: Beleidsnaam

en: General Info
nl: Algemene informatie

en: Configure Constraints
nl: Beperkingen configureren
