Mentions (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Filters
oc: Filtres

en: Entity
oc: Entitat

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
