Mentions (8.x-1.0-alpha6) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Name
am: ስም

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: node
am: አንጓ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
