Mentions (8.x-1.0-alpha6) - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Link
gl: Ligazón

en: Name
gl: Nome

en: User
gl: Usuario/a

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: node
gl: nodo

en: Filters
gl: Filtros

en: Please wait...
gl: Espere, por favor...

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Entity ID
gl: ID da entidade

en: text formats
gl: formatos de texto

en: This field supports tokens.
gl: Este campo soporta tokens.
