Menu Admin per Menu (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Administration
pt: Administração

en: List links
pt: Listar links

en: Add link
pt: Adicionar link

en: Menu selection
pt: Seleção de menu

en: Allows to give roles per menu admin permissions without giving them full administer menu permission.
pt: Permite que papéis tenham permissões de administração de menu para cada menu, em vez de conceder permissão total de administração de menu que está disponível no core.

en: Administer <em>@menu</em> menu items
pt: Administrar itens do menu <em>@menu</em>
