Menu Block (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Menus
hu: Menük

en: Menu block
hu: Menüblokk

en: Starting level
hu: Kezdőszint

en: Maximum number of levels
hu: Szintek maximális száma

en: Menu levels
hu: Menüszintek

en: Initial menu level
hu: Kezdő menüszint

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
hu: A menü csak akkor jelenik majd meg, ha az aktuális oldalhoz tartozó menüelem a megadott kezdőszinten, vagy az alatt helyezkedik el. Az 1-es szint kiválasztásával a menü mindig látható lesz.

en: Maximum number of menu levels to display
hu: Megjelenítendő menüszintek legnagyobb száma

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
hu: A megjelenített menüszintek legnagyobb száma, a kiinduló szintet is beleértve. Például a 2-estől 3-at számítva a 2., 3., és 4. szintek lesznek láthatóak.

en: Expand all menu links
hu: Minden menühivatkozás kinyitása

en: Parent menu link
hu: Szülő menühivatkozás
