Menu Block (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Menus
ro: Meniuri

en: Menu block
ro: Bloc de meniu

en: Starting level
ro: Nivel de pornire

en: Maximum number of levels
ro: Număr maxim de nivele

en: Menu levels
ro: Nivelele meniului

en: Initial menu level
ro: Nivelul inițial al meniului

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
ro: Meniul va fi vizibil doar dacă elementul de meniu pentru pagina curentă este la sau sub nivelul de început selectat. Selectați nivelul 1 pentru a păstra vizibil întotdeauna acest meniu.

en: Maximum number of menu levels to display
ro: Numărul maxim de nivele de afișat pentru meniu

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
ro: Numărul maxim de nivele de afișat pentru meniu, începând de la nivelul de meniu inițial. De exemplu: cu un nivel 2 initial și un număr maxim de 3, nivelurile de meniu 2. 3 și 4 pot fi afișate.
