Menu Block (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Menus
tr: Menüler

en: Menu block
tr: Menü bloğu

en: Starting level
tr: Başlangıç düzeyi

en: Maximum number of levels
tr: Maksimum seviye sayısı

en: Menu levels
tr: Menü seviyeleri

en: Initial menu level
tr: Başlangıç menü düzeyi

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
tr: Menü yalnızca geçerli sayfa için menü ögesi seçilmiş başlangıç düzeyinde ya da altında ise görüntülenir. Bu menünün her zaman görüntülenmesi için düzeyi 1 olarak seçin.

en: Maximum number of menu levels to display
tr: Görüntülenecek en fazla menü düzeyi

en: Expand all menu links
tr: Tüm menü bağlantılarını genişlet

en: Parent menu link
tr: Üst menü bağlantısı
