Menu Block (8.x-1.10) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Block title
fr: Titre du bloc

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Menu Block
fr: Bloc de menu

en: Menu block
fr: Bloc de menu

en: Starting level
fr: Niveau de départ

en: Active menu item
fr: Élément de menu actif

en: Children of active menu item
fr: Enfants de l'élément de menu actif

en: Menu title
fr: Titre de menu

en: Fixed parent item
fr: Élément parent fixe

en: Label type
fr: Type d'étiquette

en: Maximum number of levels
fr: Nombre de niveaux maximum

en: Provides configurable blocks of menu links.
fr: Fournit des blocs de liens de menu configurables.

en: Parent menu link
fr: Lien de menu parent

en: HTML and style options
fr: HTML et options de style

en: Expand all items
fr: Déplier tous les éléments
