Menu Item Extras (8.x-2.7) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Image
pt: Imagem

en: Default
pt: Por defeito

en: Menu link
pt: Ligação de Menu

en: Terms
pt: Termos

en: Banner
pt: Faixa

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Menu %label has been updated.
pt: Menu %label foi atualizado.

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)

en: Basic HTML
pt: HTML Básico
