Menu Link (Field) (2.0.3) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Value
fa: مقدار

en: Description
fa: توضیحات

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Menu
fa: منو

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: Menu name
fa: نام منو

en: Not in menu
fa: در منو نیست

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک پیوند منو

en: Available menus
fa: منوهای در دسترس

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی پیوند منو قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
fa: پیوندهای منو با وزن کمتر قبل از پیوندهایی با وزن بالاتر نمایش داده می شوند.
