Menu Link (Field) (2.0.5) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Parent item
it: Voce padre

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Not in menu
it: Non nel menu

en: Text format
it: Formato del testo

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Available menus
it: Menu disponibili

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.
