Menu Link (Field) (2.0.6) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Title
da: Titel

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu link
da: Menu-link

en: Menu settings
da: Menu

en: Default value
da: Standardværdi

en: Menu link title
da: Titel

en: Menu name
da: Navn

en: Not in menu
da: Ikke i menu

en: Text format
da: Tekstformat

en: Field types
da: Felttyper

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.
