Menu Link (Field) (2.0.6) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Parent item
id: Item induk

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: Menu name
id: Nama menu

en: Not in menu
id: Tidak di menu

en: Text format
id: Format teks

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Available menus
id: Menu yang tersedia

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
id: Tautan menu dengan bobot lebih rendah ditampilkan sebelum link dengan bobot yang lebih tinggi.
