Menu Link (Field) (2.0.6) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Value
th: ค่า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Menu
th: เมนู

en: Parent item
th: เมนูหลักของเมนูย่อยนี้

en: Menu settings
th: ตั้งค่าเมนู

en: Menu link title
th: รายการ

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: Not in menu
th: ไม่ได้อยู่ในเมนู

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Provide a menu link
th: เปิดช่องให้ลิงค์เมนู

en: Shown when hovering over the menu link.
th: แสดงเมนูเมื่อเลื่อนไปเหนือลิงค์

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
th: ลิงค์เมนู มีน้ำหนักต่ำกว่าจะแสดงก่อนลิงค์ที่มีน้ำหนักสูง
