Menu Link (Field) (2.0.6) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Menu
uk: Меню

en: Parent item
uk: Батьківський пункт

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Default value
uk: Базове значення

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Menu name
uk: Назва меню

en: Not in menu
uk: Не в меню

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Field types
uk: Типи полів

en: Provide a menu link
uk: Створити посилання в меню

en: Available menus
uk: Доступні меню

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
uk: Посилання в меню з меншою вагою зображуються перед посиланнями з більшою вагою.
