Menu Link (Field) (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Menu
hi: सूची

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
