Menu Link Config (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Parent
ro: Părinte

en: View
ro: Afișează

en: Menu
ro: Meniu

en: Options
ro: Opțiuni

en: Expanded
ro: Expandat

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea  '@link_path' este sau invalidă sau nu aveţi acces la ea.

en: There was an error saving the menu link.
ro: A survenit o eroare la salvarea legăturii meniu.

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Link path
ro: Cale legătută

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ro: Calea pentru această legătură din meniu. Poate fi o cale internă Drupal cum ar fi %add-node sau un URL extern cum este %drupal. Pentru prima pagină se introduce %front.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ro: Legăturile de meniu care nu sunt active nu vor fi listate în niciun meniu.

en: Show as expanded
ro: Afișați ca extins

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat și această legătură de meniu are copii, meniul va fi afișat tot timpul expandat.

en: Parent link
ro: Legătură părinte

en: Edit menu link
ro: Editare legătură meniu

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu

en: The menu link has been saved.
ro: Legătura din meniu a fost salvată

en: Route name
ro: Nume rută

en: Enable menu link
ro: Activare legătură meniu

en: Edit menu link %title
ro: Editare legătura meniu %title

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ro: Lungimea maximă a unei structuri ierarhice de tipul părinte-copii este fixă. Unele elemente ale structurii nu pot fi disponibile ca legături parinte dacă selectarea lor ar duce la depășirea acestei limite.

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ro: Greutatea legăturii printre legăturile din același meniu la aceeași adâncime. În meniu, legăturile cu greutate mai mare se vor scufunda, iar legăturile cu o greutate mai mică vor fi poziționate mai aproape de partea de sus.
