Menu Link Config (8.x-1.0-alpha6) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: View
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
th: ตำแหน่งพาธ '@link_path' ไม่ถูกต้อง หรือคุณยังไม่ได้ หรือ คุณไม่สามารถเข้าถึงได้

en: There was an error saving the menu link.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะบันทึกลิงก์ของเมนู

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Link path
th: พาธลิงก์

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
th: ลิงค์เมนูที่ไม่ได้เปิดใช้งานจะไม่ถูกแสดงในเมนูต่าง ๆ

en: Show as expanded
th: แสดงเป็นแบบขยาย

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
th: ถ้าเลือกลิงค์เมนูนี้ เมนูมักจะขยามเสมอ

en: Parent link
th: ลิงค์หลัก

en: Shown when hovering over the menu link.
th: แสดงเมนูเมื่อเลื่อนไปเหนือลิงค์

en: The menu link has been saved.
th: ลิงค์ของเมนูที่ถูกบันทึก

en: Route name
th: ชื่อเส้นทาง

en: Enable menu link
th: เปิดใช้งานmenu link

en: Edit menu link %title
th: แก้ไขmenu link %title

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
th: ความลึกสูงสุดสำหรับการเชื่อมโยงและลิงค์รองได้รับการแก้ไข

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
th: ลิงค์ในกลุ่มเมนูเดียวกันที่ระดับความลึกเดียวกัน เมนูลิงค์ที่มีลำดับในการแสดงผล (เรียงจากตัวเลขน้อยลงไปหามาก)
