Menu Link Config (8.x-1.0-alpha7) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Title
is: Titill

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Parent
is: Foreldri

en: View
is: Skoða

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: Expanded
is: Útvíkkað

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
is: Kerfisvalmynd geymir eingöngu kerfisslóðir, en birtir samheiti (alias) slóðar. %link_path hefur verið vistuð sem %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
is: Slóðin '@link_path' er annað hvort ógild eða þú hefur ekki aðgang að henni.

en: There was an error saving the menu link.
is: Villa kom fram við vistun valmyndarhlutans.

en: Menu name
is: Nafn á valmynd

en: About
is: Um
