Menu Link Config (8.x-1.0-alpha9) - en to bg translation catalogue (15 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Weight
bg: Тегло

en: Link
bg: Линк

en: Parent
bg: Родител

en: View
bg: Прегледай

en: Menu
bg: Меню

en: Options
bg: Параметри

en: Expanded
bg: Разгънато

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
bg: Пътят '@link_path' е невалиден или нямате достъп до него.

en: There was an error saving the menu link.
bg: Възникна грешка при записа на меню обекта.

en: Menu name
bg: Име на меню

en: Shown when hovering over the menu link.
bg: Показва се при посочване на линк от менюто с мишката.
