Menu Link Config (8.x-1.0-alpha9) - en to cy translation catalogue (14 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Parent
cy: Rhiant

en: View
cy: Gweld

en: Menu
cy: Dewislen

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
cy: Mae'r system dewislen yn storio llwybrau system yn unig, ond fydd yn defnyddio enw arall URL i ddangos. Mae %link_path wedi ei storio fel %normal_path.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
cy: Mae llwybr '@link_path' un ai'n annilys neu nid oes gennych fynediad ato.

en: There was an error saving the menu link.
cy: Roedd gwall wrth gadw'r dolen i'r dewislen.

en: Menu name
cy: Enw'r dewislen
