Menu Position (8.x-1.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Roles
ar: الأدوار

en: Conditions
ar: الشروط

en: Condition
ar: شرط

en: Parent menu item
ar: عنصر القائمة الأصل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Rule
ar: قاعدة

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
