Menu Position (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Enabled
id: Aktif

en: Content types
id: Jenis konten

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Roles
id: Peran

en: Conditions
id: Kondisi

en: Example
id: Contoh

en: Condition
id: Kondisi

en: Parent menu item
id: Item menu induk

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum
