Menu Position (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Enabled
pt: Ativado

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Conditions
pt: Condições

en: Example
pt: Exemplo

en: Condition
pt: Condição

en: Parent menu item
pt: Item de menu pai

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Rule
pt: Regra

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Show for the listed pages
pt: Mostrar para as páginas listadas

en: Hide for the listed pages
pt: Esconder para as páginas listadas
