Menu Position (8.x-1.9) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Enabled
ru: Включено

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Roles
ru: Роли

en: Conditions
ru: Условия

en: Example
ru: Пример

en: Condition
ru: Условие

en: Parent menu item
ru: Родительский пункт меню

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Rule
ru: Правило

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Menu position rules
ru: Правила Menu position

en: Show for the listed pages
ru: Отображать на перечисленных страницах

en: Hide for the listed pages
ru: Скрывать для перечисленных страниц
