Menu Token (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Available tokens
fr: Jetons (tokens) disponibles

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Browse available tokens.
fr: Explorer les jetons disponibles.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
