Menu UI Asynchronous Widget (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Weight
it: Peso

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: Parent link
it: Link padre

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Available menus
it: Menu disponibili

en: The menus available to place links in for this content type.
it: I menu a cui si possono aggiungere voci da questo tipo di contenuto.

en: Edit menu link
it: Modifica voce del menu

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.

en: Add menu link
it: Aggiungi un link del menu
