Menu UI Asynchronous Widget (1.0.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Weight
id: Bobot

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: Parent link
id: Induk tautan

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Available menus
id: Menu yang tersedia

en: The menus available to place links in for this content type.
id: Menu yang tersedia untuk menempatkan tautan untuk jenis konten ini.

en: Edit menu link
id: Edit tautan menu

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.

en: Add menu link
id: Tambahkan tautan menu

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
id: Tautan menu dengan bobot lebih rendah ditampilkan sebelum link dengan bobot yang lebih tinggi.
