Menu UI Asynchronous Widget (1.0.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: Weight
pt: Peso

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: Parent link
pt: Link superior

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Available menus
pt: Menus disponiveis

en: The menus available to place links in for this content type.
pt: Os menus disponíveis para se colocar links deste tipo de conteúdo.

en: Edit menu link
pt: Editar o link do menu

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.

en: Add menu link
pt: Adicionar link de menu

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pt: Links de menu com pesos mais baixos são exibidos antes dos links com pesos maiores.

en: Default parent link
pt: Link pai padrão

en: Choose the menu link to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pt: Escolha o link do menu para ser o pai padrão para um novo link no formulário de criação de conteúdo.

en: The selected menu link is not under one of the selected menus.
pt: O link do menu selecionado não está em um dos menus selecionados.
