Menu UI Asynchronous Widget (1.0.1) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Weight
uk: Вага

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Parent link
uk: Батьківське посилання

en: Provide a menu link
uk: Створити посилання в меню

en: Available menus
uk: Доступні меню

en: The menus available to place links in for this content type.
uk: Меню, в яких можливо розмістити посилання для цього типу матеріалів.

en: Edit menu link
uk: Редагувати посилання меню

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.

en: Add menu link
uk: Додати посилання меню

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
uk: Посилання в меню з меншою вагою зображуються перед посиланнями з більшою вагою.

en: Default parent link
uk: Базове батьківське посилання

en: Choose the menu link to be the default parent for a new link in the content authoring form.
uk: Виберіть посилання меню, що буде батьківським за замовчуванням для нового посилання у формі створення матеріалу.

en: The selected menu link is not under one of the selected menus.
uk: Вибране посилання меню не знаходиться під одним із вибраних меню.
