Menus attribute (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Relationship
fr: Relation

en: Target
fr: Cible

en: Specifies a unique ID for the link.
fr: Définit une ID unique pour le lien.

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
fr: Précise la relation entre la page courante et le lien. Entrez "nofollow" pour l'ajouter au lien.

en: Enter additional classes to be added to the link.
fr: Entrez des classes additionnelles à ajouter à ce lien.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
fr: Entrez des styles additionnels à ajouter à ce lien.

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
fr: Précise où ouvrir ce lien. Utiliser cet attribut empêche la validation XHTML.

en: Access Key
fr: Accès rapide au clavier
