Menus attribute (8.x-1.3) - en to et translation catalogue (12 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Name
et: Nimi

en: Style
et: Stiil

en: Relationship
et: Seos

en: Classes
et: Klassid

en: Target
et: Siht

en: Specifies a unique ID for the link.
et: Menüüpunkti unikaalne id.

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
et: Viite ja allika suhe. Võimalik sisestada "nofollow" parameeter.

en: Enter additional classes to be added to the link.
et: Sisesta täiendavad CSS klassid.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
et: Sisesta täiendavad CSS stiilid.

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
et: Määrab, millses aknas viide avada. Selle parameetri kasutamine rikub XHTML valideerimise tulemused.

en: Access Key
et: Kiirklahv
