Menus attribute (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Name
pl: Nazwa

en: Style
pl: Styl

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: Classes
pl: Klasy

en: Target
pl: Cel

en: Specifies a unique ID for the link.
pl: Określa unikalne ID dla tego odnośnika.

en: Specifies the relationship between the current page and the link. Enter 'nofollow' here to nofollow this link.
pl: Określa powiązanie między aktualną stroną a odnośnikiem. Wprowadź 'nofollow', żeby wyszukiwarki nie indeksowały odnośnika.

en: Enter additional classes to be added to the link.
pl: Wprowadź dodatkowe klasy, które będą dodane do odnośnika.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
pl: Wprowadź dodatkowe style, które będą dodane do odnośnika.

en: Specifies where to open the link. Using this attribute breaks XHTML validation.
pl: Określa jak otwierać odnośnik. Ten atrybut nie jest zgodny z walidacją XHTML.

en: Access Key
pl: Klucz dostępu

en: New window (_blank)
pl: Nowe okno (_blank)

en: Same window (_self)
pl: To samo okno (_self)
