Menus attribute (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Style
uk: Стиль

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: Classes
uk: Класи

en: Target
uk: Ціль

en: Specifies a unique ID for the link.
uk: Забезпечує посилання унікальним ідентифікатором.

en: Enter additional classes to be added to the link.
uk: Введіть додаткові класи, які будуть додані до посилання.

en: Enter additional styles to be applied to the link.
uk: Введіть додаткові стилі, які будуть додані до посилання.

en: Access Key
uk: Ключ доступу

en: New window (_blank)
uk: Нове вікно (_blank)

en: Top window (_top)
uk: Вікно зверху (_top)

en: Same window (_self)
uk: Поточне вікно (_self)

en: Parent window (_parent)
uk: Батьківське вікно (_parent)

en: Menu Link Attributes
uk: Атрибути посилання меню
