Mercury Editor (2.2.0) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Groups
fr: Groupes

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Layout
fr: Mise en page

en: Add term
fr: Ajouter un terme

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: Done
fr: Terminé

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Add Item
fr: Ajouter un élément

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Templates
fr: Modèles

en: Template Description
fr: Description du gabarit

en: Default theme
fr: Thème par défaut

en: Menu Settings
fr: Paramètres Menu

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Experimental
fr: Expérimental

en: Save as template
fr: Enregistrer comme gabarit

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Create @type
fr: Créer @type

en: Paragraph type
fr: Type de paragraphe
